Τη νίκη με ανατροπή πήρε η Μονακό απέναντι στη Ναντ, αφού επιβλήθηκε της ομάδας του Κλαούντιο Ρανιέρι με 2-1, σε μια αναμέτρηση για την 32η αγωνιστική της φετινής Ligue 1.

Η Μονακό μπήκε από το ξεκίνημα με διάθεση να ορίσει εκείνη το ρυθμό του παιχνιδιού και αυτό το κατάφερε ως έναν βαθμό. Ωστόσο, αυτή που βρήκε το γκολ ήταν η Ναντ, αφού στο 32ο λεπτό του παιχνιδιού ο Τόμασον έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους. Η Μονακό, όμως, αντέδρασε γρήγορα και κατάφερε με τον Φαλκάο στο 42′ να κάνει το 1-1 και τρία λεπτά αργότερα (45′) να ολοκληρώσει την ανατροπή, με τον Ρόνι Λόπες να στέλνει την ομάδα του στα αποδυτήρια προηγούμενη με 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μονακό προσπάθησε να βρει και ένα τρίτο τέρμα που θα της “κλείδωνε” τη νίκη, ωστόσο οι ευκαιρίες που δημιούργησε πέρασαν ανεκμετάλλευτες. Η Ναντ δεν μπόρεσε να απειλήσει μέχρι το τέλος του αγώνα κι έτσι η Μονακό πήρε τη νίκη με το 2-1 να είναι το τελικό σκορ.