Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε 2-0 της Ανζέ για την 18η αγωνιστική της Ligue 1, με τον Μέσι να σκοράρει το δεύτερο γκολ. Στο +6 οι Παριζιάνοι από τη δεύτερη Λανς.

Η Παρί υποδέχθηκε την Ανζέ για την 18η αγωνιστική της Ligue 1 σ’ ένα παιχνίδι που συγκέντρωσε τα βλέμματα. Ο λόγος, η επιστροφή του Μέσι από το Μουντιάλ ως Παγκόσμιος Πρωταθλητής. Οι Παριζιάνοι επικράτησαν 2-0 με τον Pulga να πετυχαίνει ένα γκολ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ από νωρίς. Ο Μέσι τροφοδότησε τον Μουκέλ από τα δεξιά. Εκείνος γέμισε στην περιοχή, με τον Εκιτικέ στο πρώτο δοκάρι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 των Παριζιάνων. Οι γηπεδούχοι είχαν επίσης καλή στιγμή στο 24 λεπτό με κεφαλιά του Ράμος.

Η Ανζέρ δεν μπόρεσε να αντιδράσει ουσιαστικά, ενώ στο δεύτερο μέρος οι ευκαιρίες ήταν πιο λίγες. Οι Παριζιάνοι κατάφεραν να κλειδώσουν τη νίκη στο 72ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι κυκλοφόρησαν ωραία, ο Μουκέλ είδε την κίνηση του Μέσι, με τον Pulga να κάνει το 2-0.

Κάπως έτσι, η Παρί είναι στην κορυφή της Ligue 1 με 47 πόντους και βρίσκεται στο +6 από τη Λανς.