Τη νίκη κόντρα στην Ρεν, εκτός έδρας, πανηγύρισε η Λυόν με σκορ 1-0 στο πλαίσιο της 12 αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Την πρώτη της νίκη στην φετινή σεζόν πανηγύρισε η Λυόν κόντρα στην Ρεν με σκορ 1-0, εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα στο ματς από το 6ο λεπτό της αναμέτρησης. Σκόρερ για τους «λιονέ» ο Ο’Μπράιαν.

Το ματς ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο για την αντίπαλο του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League. Η Ρεν, μόλις στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης έμεινε με παίκτης λιγότερο, με τον Ντουέ να αντικρίζει την απευθείας κόκκινη. Το γεγονός αυτό ανάγκασε του γηπεδούχους να οπισθοχωρήσουν και να δώσουν το έλεγχο του παιχνιδιού στην Λυόν.

Με το χρόνο να περνάει η Ρεν έδειχνε ν’ αντέχει την πίεση της Λυόν. Ωστόσο, στο 67ο λεπτό η Λυόν βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Κουμπεντί να δημιουργεί και τον Ο’Μπράιαν να εκτελεί για το 1-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.