Δεν σταματούσε με τίποτα η Δόξα Δράμας που συνέτριψε με 7-0 την Σπάρτη μέσα στην έδρα της. Στο 1-1 έμειναν Εργοτέλης και Ηρακλής.

Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο ματς, καθώς μόλις στο 4΄ άνοιξε το σκορ χάρη σε κεφαλιά του Μπαϊκαρά. Οι «μαυραετοί» μετά το γρήγορο τέρμα που πέτυχαν κυριάρχησαν πλήρως στο ματς και στο 13΄ κατάφεραν να ζευγαρώσουν τα τέρματα τους, χάρη σε σουτ του Δούμτσιου. Στο 35΄ και το 39′ ο Κρητικός έκανε το 0-4. Στο 40΄ ο Δούμτσιος με το δεύτερο του προσωπικό γκολ, αυτή τη φορά με κεφαλιά έκανε το 0-5 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δέυτερο μέρος, έγινε το 0-6 στο 56΄ ενώ στο 90΄ ο Μπαϊκαρά με το δεύτερο του προσωπικό γκολ έγραψε το τελικό 0-7.

Την ίδια ώρα στο Παγκρήτιο, Εργοτέλης και Ηρακλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι (1-1) σε ένα αποτέλεσμα που δεν βολεύει καμία από τις δύο ομάδες. Ο Μαζουλουξής σκόραρε στο 79′ και έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Νίκι Παπαβασιλείου, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σίλβα Κλέιτον ισοφάρισε για τους “κυανόλευκους”.