Ισόπαλοι 2-2 ήρθαν Ολυμπιακός Β’ και Κηφισιά σε ένα ωραίο φιλικό ματς που διεξήχθη στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη,

Ολυμπιακός Β’ και Κηφισιά συνεχίζουν την προετοιμασία τους ενόψει της νέας Super League 2 και στο πλαίσιο αυτής έδωσαν ένα φιλικό ματς στου Ρέντη, την Τετάρτη. Σε ένα ωραίο ματς με αρκετές φάσεις και 4 γκολ, οι δύο ομάδες ήραν ισόπαλες 2-2.

Ο Μπαρμπόσα ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά μετά από κόρνερ στο 16ο λεπτό. Το 0-1 ήταν το σκορ του ημιχρόνου, ενώ με το ξεκίνημα του δεύτερου μέρους η Κηφισιά πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Γκίνη στο 47′. Οι Πειραιώτες αντέδρασαν αρχικά μειώνοντας στο 63′ με τον Βοΐλη και τελικά ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός που ισοφάρισε στο 86′ για το τελικό 2-2.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Α. Ιμπαγάσα): Στουρνάρας (65′ Έξαρχος), Νίκολιτς (46′ Κεραμίδας), Κινκουέ (58′ Μπα), Αποστολόπουλος, Μαυρουδής (58′ Αλ Μασάρι), Νταμπό (30′ Ντόι) Καράκουτης (58′ Ιμπαγάσα), Κωστή, Λάιντνερ (58′ Κίτσος), Μαρίνος (46′ Σέντρικ), Αλίγιαγκιτς (46′ Βοΐλης).

ΚΗΦΙΣΙΑ (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος (46′ Αγριμάκης), Να (46′ Μπάκος, 75′ Ποζατζίδης Στ.), Μπαρμπόσα (46′ Σωτηράκος), Σπίνος (46′ Μαζουλουξής), Παναγιώτου (46′ Νοικοκυράκης), Παπασάββας (46′ Κωνσταντακόπουλος), Ταλάλ (46′ Γκίνη), Ποζατζίδης Λ. (46′ Πρίτσας), Καλλέργης (46′ Δημοσθενιάδης, 65′ Σμπώκος), Κουιρουκίδης (46′ Τεττέι), Ιατρούδης (46′ Σέις).