Ο Αγροτικός Αστέρας επικράτησε του Ηρακλή Λάρισας με 3-1 και μετά την Παναχαϊκή πήρε εισιτήριο για τη Super League 2. Απομένουν ακόμη δύο εισιτήρια ανάμεσα σε Μακεδονικό, Προδευτική, ΠΑΟ Ρουφ και Ηλιούπολη.

Την άνοδό του στη Super League 2 πανηγύρισε ο Αγροτικός Αστέρας. Η ομάδα του Ευόσμου επικράτησε 3-1 του Ηρακλή Λάρισας, έφτασε τους 10 πόντους και κλείδωσε μία θέση στην τετράδα, αν και οι υποχρεώσεις της ολοκληρώθηκαν.

Το σκορ άνοιξε ο Μελισσόπουλος στο 24ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ το 2-0 έγινε στο 37′ με αυτογκόλ του Τάρτα. Ο Γκίκας μείωσε στο 57′ για να διαμορφώσει ο Μελισσόπουλος το τελικό σκορ στο 71′.

Η Παναχαϊκή εξασφάλισε την κορυφή στο μίνι πρωτάθλημα μία αγωνιστική πριν από το φινάλε. Επικράτησε 2-1 του ΠΑΟ Ρουφ, ο οποίος θα δώσει μάχη την τελευταία αγωνιστική, καθώς βρίσκεται στην 5η θέση με έξι πόντους. Ο Κέρι πέτυχε τα δύο γκολ των Αχαιών στο 7′ και στο 83′, με τον Καλλέργη να μειώνει στο 85′.

Σημαντική νίκη πήρε η Ηλιούπολη και διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες της για άνοδο. Επικράτησε 1-0 της Προοδευτικής χάρη στο γκολ του Ταβάρες στο 2ο λεπτό. Έφτασε τους τέσσερις βαθμούς στην 6η θέση στο -3 από την ομάδα του Κορυδαλλού, η οποία είναι στην 4η θέση. Με λίγα λόγια ο Μακεδονικός, η Προοδευτική, ο ΠΑΟ Ρουφ και η Ηλιούπολη θα παλέψουν για τα δύο εναπομείναντα εισιτήρια της Super League 2.