Η Βέροια κατάφερε να μην ηττηθεί στον Βόλο, καθώς με γκολ στο 95′, πήρε την ισοπαλία από τη Νίκη με 2-2, για την δεύτερη αγωνιστική της Super League 2.

Η Βέροια κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον Ράμος στο 29ο λεπτό, ωστόσο η Νίκη Βόλου με αντεπίθεση διαρκείας, έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης με τον Τζοβάρα στο 36′, ενώ πέτυχε την ανατροπή στο 81ο λεπτό με τον Τσουκαλά.

Οι παίκτες της Βέροιας, ωστόσο δεν είπαν την τελευταία τους λέξη και στο 95ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πασά, πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας, με τη Νίκη Βόλου να μένει για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική με ισόπαλο αποτέλεσμα.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος, Τζοβάρας, Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Γρομητσάρης, Αλιατίδης, Τζιώρας, Γκαρσία (82′ Μέτσε), Τσουκαλάς, Ροχάνο (90′ Μπόσιο).

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Οικονόμου (84′ Ντίνας), Ράμος (59′ Μπλέτσας), Γαβριηλίδης, Γιακουμάκης (70′ Περδίκης), Πασάς, Μούργος (59′ Πόζογλου).