Με ένα πέναλτι και ένα τραγικό λάθος του Πανσερραϊκού ο Ολυμπιακός Β’, επικράτησε με 2-1 των φιλοξενούμενων και ανέβηκε στην 3η θέση.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις στο πρώτο μέρος, όλα φαινόταν πως θα κυλούσαν προς την ισοπαλία. Όμως ο Σουρλής θα καταφέρει να κερδίσει ένα πέναλτι και τον Κωστή στο 30ο λεπτό να γράφει το 1-0 του ημιχρόνου.

Με το… καλημέρα στην επανάληψη ο Πανσερραϊκός ισοφάρισε. Μετά από υπέροχο 1-2 ο Μαρτσιόνι , με σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον πορτιέρο των γηπεδούχων για το 1-1. Όμως…

Όμως η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ και αυτό γιατί οι «ερυθρόλευκοι» πήραν ξανά το προβάδισμα μέσα στα επόμενα πέντε λεπτά, με τον Καβουσάκη, να κάνει τεράστιο λάθος καθώς γλίστρησε και σε κενό τέρμα ο Βοΐλης έγραψε τον τελικό 2-1. Έτσι ο Ολυμπιακός ανέβηκε 3ος με 10 βαθμούς ενώ ο Πανσερραϊκός έμεινε 13ος με 6.