Την πιο επιβλητική του νίκη πέτυχε ο Λεβαδειακός, ο οποίος επικράτησε με το ευρύ 4-0 του Διαγόρα. Πήρε τη νίκη στο φινάλε του ματς το Αιγάλεω (2-1 την Ζάκυνθο εντός έδρας).

Λεβαδειακός – Διαγόρας 4-0

Εύκολο απόγευμα απέναντι στον λειψό λόγω απουσιών Διαγόρα είχε ο πρωτοπόρος Λεβαδειακός, που πέτυχε την έκτη του εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη ήταν αυτή, που από τα πρώτα λεπτά του ματς είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά και την πρωτοβουλία των κινήσεων.

Ωστόσο, παρά την κινητικότητα τους οι Βοιωτοί, δεν είχαν καταφέρει να δημιουργήσουν την μεγάλη φάση στα καρέ του Μπίντση. Όλα αυτά μέχρι το 21΄ όταν ο Συμελίδης στην πρώτη ευκαιρία των γηπεδούχων στο ματς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για να κάνει το 1-0. Ο Λεβαδειακός μετά το τέρμα αυτό ενέτεινε την πίεση του, προκειμένου να φτάσει σε ακόμα ένα γκολ, το οποίο θα του έδινε προβάδισμα ασφαλείας στο σκορ. Αυτό ήρθε στο 28΄με τον Κωνσταντινίδη.

Έπειτα από την εξέλιξη αυτή ο Λεβαδειακός συνέχισε να έχει τον έλεγχο του ματς, χωρίς όμως να έχει δημιουργήσει κάποια άλλη αξιόλογη φάση στο ματς, μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα της Λιβαδειάς συνέχισε στο ίδιο τέμπο και στο 65΄ έκανε το 3-0, χάρη σε τέρμα του Λινάρδου.

Αιγάλεω – Ζάκυνθος 2-1

Παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς έγινε στο «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης», με το Αιγάλεω να παίρνει τη νίκη στα τελευταία λεπτά κόντρα στην Ζάκυνθο. Το Αιγάλεω είναι αυτό που έχει την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως να έχει δημιουργήσει την μεγάλη φάση στα καρέ του Πατσιογιώργου. Όλα αυτά μέχρι το 35΄ όταν η προβολή του Αρναρέλλη, έπειτα από γύρισμα του Τσιλιγκίρη η μπάλα κατέληξε άουτ.

Ότι δεν μπόρεσαν να πετύχουν σε εκείνο το χρονικό σημείο οι παίκτες του Απόστολου Χαραλαμπίδη, το πέτυχαν στο 37΄ όταν από σέντρα του Τριμμάτη, ο Δημητριάδης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Έπειτα από το τέρμα αυτό το «Σίτι» ήταν αυτό, που ενέτεινε την πίεση του, προκειμένου να φτάσει σε ακόμα ένα γκολ. Ωστόσο παρά τις όποιες προσπάθειες των γηπεδούχων το υπάρχον σκορ διατηρήθηκε ως είχε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και στο 57΄ οι Επτανήσιοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν το ματς, χάρη σε πέναλτι του Τσιμέλι, έπειτα από χέρι στο οποίο υπέπεσε ο Βλάχος…

Το Αιγάλεω έπειτα από το γκολ που δέχτηκε ενέτεινε την πίεση του, προκειμένου να φτάσει στο 2-1. Αυτό θα μπορούσε να είχε γίνει στην φάση του 75΄, το σουτ όμως του Αρναρέλλη έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Πατσιογιώργου. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε 1-1, ο Αρναρέλλης κέρδισε πέναλτι στο 95 και την αποβολή του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο ίδιος, ο οποίος και έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.