Δύο λευκές ισοπαλίες περιλάμβανε το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής του Ά ομίλου της Super League 2. Οι αγώνες αυτοί ήταν οι ΑΕΚ Β’-Αναγέννηση Καρδίτσας και Αιολικός-Κοζάνη.

Η αναμέτρηση ανάμεσα στην ΑΕΚ Β’ και την Αναγέννηση Καρδίτσας ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ για την 14η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2.

Η Ένωση είχε καλές στιγμές παρά το γεγονός ότι το ματς δεν ήταν ιδιαίτερα καλό ποιοτικά, αλλά οι παίκτες της δεν κατάφεραν να βρουν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Μάλιστα, η ΑΕΚ Β’ είχε και ευκαιρία να σκοράρει στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα με κεφαλιά του Ραντόνια η οποία πέρασε άουτ.

ΑΕΚ Β: Γκίνης, Ραντόνια, Χρυσόπουλος, Γεμπόα, Πήλιος, Φοφανά, Κάτσικας, Ανδρικόπουλος (46′ Σ. Σκόνδρας), Ρουκουνάκης, Χριστόπουλος (69′ Τζούντα Γκαρσία), Κοντορουχάς (46′ Τιέι).

Αναγέννηση Καρδίτσας: Τσέλιος, Τομάσεβιτς, Γκόλιας, Α. Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Κέρθι, Σαλαμούρας (73′ Μπούζας), Κορέλας (64′ Κοκκίνης), Ανδρικόπουλος (64′ Ντουμάνης), Κονίλιο, Βερνάρδος (83′ Αθανασιάδης).

Ισοπαλία στη Μυτιλήνη
Δίχως νικητή ολοκληρώθηκε και η αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα της Κυριακής με τον Αιολικό και την Κοζάνη να μένουν στο 0-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 3ο λεπτό, πίεσαν και είχαν καλές στιγμές δίχως να καταφέρουν να σκοράρουν. Η Κοζάνη είχε διπλή ευκαιρία στο 35ο λεπτό με τον Καλλέργη και τον Γραμμένο αλλά δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Αιολικός (Κρισμάρεβιτς): Ντόκιτς, Μαξιμένκο, Σινγκ, Κολλαράς, Γιόκε, Μανούσος, Ζάκαριτς (82′ Κόρντιτς), Ενομό, Μουχάλης, Τριανταφυλλάκος, Τριανταφύλλου.
Κοζάνη (Διγκόζης): Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Τζημόπουλος, Τσιμπούκας, Τάτσης, Καλλέργης, Δόρης (78′ Ψάλτης), Κουφάς, Σιατραβάνης (63′ Ποζατζίδης), Κοροβέσης (11′ λ.τ Αποστολίδης), Γραμμένος (78′ Καραγιάννης).