Επιστροφή στις νίκες για την Καλλιθέα (2-0 την Ζάκυνθο εντός έδρα), η οποία σκαρφάλωσε πλέον στην 3η θέση της βαθμολογίας του Νοτίου ομίλου. Εύκολο απόγευμα για τον Απόλλωνα Πόντου (7-0 την Καβάλα).

Νότιος όμιλος

Καλλιθέα – Ζάκυνθος 2-0

Στις νίκες επέστρεψε η Καλλιθέα… η οποία πλέον ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας. Το συγκρότημα του Λεωνίδα Βόκολου μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο ματς και μόλις στο 17΄ άνοιξε το σκορ, χάρη σε τέρμα του Μουνιέ.

Η ομάδα των νοτίων προαστίων έπειτα από το γρήγορο αυτό γκολ που πέτυχε έδιωξε το όποιο πιθανό άγχος και πατούσε καλύτερα στο ματς. Παράλληλα ήταν αυτή που είχε την υπεροχή, αλλά και την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς όμως να την έχει μετουσιώσει σε κάποιο άλλο γκολ. Από την πλευρά της η ομάδα του Δημήτρη Νόλη προσπάθησε να γίνει απειλητική για την εστία του Στρέζου κυρίως με στημένες φάσεις, χωρίς όμως να τα έχει καταφέρει με το 1-0 να διατηρείται μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να διατηρούν το προβάδισμα και να ψάχνουν ακόμα ένα γκολ, προκειμένου να «κλειδώσουν» τη νίκη τους. Αυτό ήρθε στο 83΄ με τον Μαρουκάκη να σκοράρει και να κάνει το 2-0, αποτέλεσμα το οποίο και διατηρήθηκε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Βόρειος όμιλος

Απόλλων Πόντου – Καβάλα 7-0

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε ο Απόλλων Πόντου που επικράτησε με 7-0 της Καβάλας που σε ακόμα ένα παιχνίδι κατέβηκε με ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές.

Εύκολο απόγευμα είχαν οι ποδοσφαιρστές του Δημήτρη Καλαϊτζίδη που κέρδισαν με το επιβλητικό 7-0 της αδύναμης Καβάλας που σε ακόμα ένα παιχνίδι δεν κατάφερε να βρει το παρθενικό της γκολ στο πρωτάθλημα.

Με το τρίποντο αυτό οι Κοκκινόμαυροι έφτασαν τους 8 βαθμούς και ξεκόλλησαν από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Απόλλωνα Πόντου είχε φτάσει το σκορ στα επίπεδα του 5-0 από το πρώτο 45λεπτο. Φράγκος και Ζαχαράκης στο 16′ και στο 19′ αντίστοιχα διαμόρφωσαν σχετικά γρήγορα το 2-0, με τον Σουντουρά στο 26′ να σημειώνει το τρίτο γκολ. Μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους ο Αμαραντίδης στο 38′ και ο Σουντουρά με δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 40′ ανέβασαν το σκορ στο 5-0. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι άφησαν το πόδι από το γκάζι σκοράροντας δύο τέρματα με τον Ενομό στο 66′ και στο 75′ που διαμόρφωσαν το τελικό 7-0.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας (77′ Πολίτης), Μαλουμαντσόκο, Σουντουρά, Ενομό, Μπαργκάν (46′ Δαλιανόπουλος), Παπαϊωάννου (46′ Ξιφιλίνος), Καλογέρης, Ζαχαράκης, Αμαραντίδης, Φράγκος, Ελλέ

Καβάλα (Καραμπιμπέρης): Παπαποστόλου, Χατζηγεωργίου, Κλεπουσνιώτης, Θαλλασινός, Γιαννάκος, Λαμπαδίτης, Βορδοναράκης, Περτζεμλίδης, Ταχτατζίδης (77′ Δραγανίδης), Απόσογλου, Καμαρίδης.