Πρωταθλητής νέων στη Football League αναδείχθηκε ο Άρης που επικράτησε κόντρα στον Εργοτέλη στα πέναλτι.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Μπουλγκουρίδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Καλλίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για λογαριασμό του Άρη.

Στο 56’ ο Εργοτέλης απάντησε με σουτ του Σαϊτάκη, που έφερε την ισοφάριση και το 1-1. Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και εκεί ο Άρης επικράτησε 5-3.

Οι συνθέσεις:

ΑΡΗΣ (Πασχάλης Μελισσάς): Σταυρίδης, Καλλίδης, Δεληζάνος, Μπακαλιάνης (73’ Μουρατίδης), Γιάντσος, Παπαγεωργίου, Μπουλγουρίδης, Ψωματάκης (107’ Τράκας), Δουζδαμπάνης (70’ Ιωσηφίδης), Καρβούνης (95’ Χατζηπιρπιρίδης), Χατζηϊγνατιάδης (85’ Μπακουτσής).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βασίλης Πλεσίτης): Κορνηλάκης, Λούσι (111’ Μιφτάρι), Πλαϊτάκης, Κουτάντος (79’ Κεφαλούκος), Κουτεντάκης, Τσακάνι, Κατσούρι, Σαϊτάκης (108’ Σαμπροβαλάκης), Κουτσογιαννάκης, Μαυροματίδης (96’ Μαυροειδής), Δουλγεράκης.