Ο ΠΑΟΚ Β’ πραγματοποίησε τα αποκαλυπτήρια του στο φιλικό με τα Τρίκαλα, όπου επικράτησε με 2-0. Σκόραρε ο Βλάντιμιρ Μπράντονιτς.

Μπορεί με την ανδρική ομάδα να μην κατέγραψε συμμετοχή, ωστόσο, ο Βλάντιμιρ Μπράντονιτς ενσωματώθηκε στον ΠΑΟΚ Β’ και φρόντισε να σκοράρει στην πρώτη φιλική αναμέτρηση του Δικεφάλου απέναντι στον ΑΟ Τρικάλων.

Ο Ουρουγουανός τεχνικός είχε την ευκαιρία να δει τους ποδοσφαιριστές του σε αγωνιστική δράση αλλά και να περάσει από δοκιμές και τεστ αρκετά πρόσωπα δεδομένου πως η ομάδα του είναι ακόμη υπό διαμόρφωση…

Ο Μπράντονιτς «χτύπησε» στο 22′ για το 1-0 του ΠΑΟΚ ενώ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκορντετζιάνι στο 45ο λεπτό, ο Δικέφαλος «κλείδωσε» τη νίκη με 2-0.

ΑΟ Τρίκαλα: Γκάρας, Ριζογιάννης, Κεχαγιάς (86΄Παπαδογεώργος), Φουτσίνι (31΄Μασμανίδης (46΄Ντιαλόσι), Χειρίτραντας, Σανδραβέλης (58΄Μυλόπουλος), Πέλκας (79΄Ζησόπουλος), Αουντίνο (72΄Κλεμέντε), Στεφανίδης (Ιωαννίδης), Ευθυμίου (72΄Νάστο), Κουσκουνάς (46΄Νίζιτς)

Ο Πάμπλο Γκαρσία στο πρώτο ημίχρονο παρέταξε τους: Μπουργάνη, Παναγιώτου, Μανωλιούδη, Τάχατο, Γιαξή, Τσαούσης Τζίμα, Γκορτετζιάνι, Σαλαμούρα, Μπράντονιτς και Μελετίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Πανίδης, Τσοπούρογλου, Καλουτσικίδης, Κόλινς, Ουεντραόγκο, Μεσελαμί και Γαϊτανίδης.