Ο Ολυμπιακός Β’ νίκησε με 3-1 τον Γιούχτα Αρχανών στου Ρέντη για τη 17η αγωνιστική του Νότιου ομίλου της Super League 2. Τα γκολ για τους «ερυθρόλευκους» πέτυχαν οι Κωστούλας, Μπα και Μπρνιτς.

Τη νίκη με 3-1 επί του Γιούχτα Αρχανών στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του Νότιου ομίλου της Super League 2 πήρε ο Ολυμπιακός Β’, σε ένα παιχνίδι που μπήκε δυνατά, πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο και καθάρισε την υπόθεση των τριών βαθμών της νίκης.

Έτσι, οι Πειραιώτες επέστρεψαν στα «τρίποντα» μετά την ισοπαλία με τον Τηλυκράτη και ανέβηκαν στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 18 βαθμούς. Από την άλλη, οι ηττημένοι υποχώρησαν στην 9η θέση με 15 πόντους.

Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 20’ με ωραία προσπάθεια και δυνατό σουτ του Κωστούλα, ενώ έξι λεπτά αργότερα κέρδισαν πέναλτι για μαρκάρισμα του Κόλα στον Κωστούλα στην περιοχή. Ο Μπα που ανέλαβε την εκτέλεση ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα, σημειώνοντας το 2-0.

Ο Ολυμπιακός Β’ «σφράγισε» τη νίκη στο 53’ μετά από πλασέ του Μπρνιτς από πλάγια θέση για το 3-0, ενώ το τελικό 3-1 για τον Γιούχτα διαμόρφωσε στο 80’ ο Λώλης.