Η Μπάγερν Μονάχου γιόρτασε με ιδανικό τρόπο την συμπλήρωση 120 χρόνων από την ίδρυση της, επικρατώντας με 2-0 επί της Άουγκσμπουργκ.

Η Μπάγερν Μονάχου μπορεί να δυσκολεύτηκε αλλά τελικά επικράτησε με 2-0 της Άουγκσμπουργκ. Έτσι έμεινε στο +4 από την δεύτερη Ντόρτμουντ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή, αλλά δεν μπορούσαν να απειλήσουν την εστία των φιλοξενούμενων.

Η Άουγκσμπουργκ έκλεινε καλά τους χώρους και έβαζε δύσκολα στους γηπεδούχους. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν πάτησε γκάζι και στο 53ο λεπτό άνοιξε το σκορ με γκολ του Μίλερ, με υπέροχο σουτ. Η Μπάγερν έχασε κι άλλες ευκαιρίες και τελικά στο 91΄ έκανε το 2-0 με γκολ του Γκορέτζκα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 89΄ η Άουγκσμπουργκ σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.