Ο Ολυμπιακός και ο Άλιμος συνέχισαν το αήττητο σερί τους στην Α1 πόλο των γυναικών, πρώτος βαθμός για Ρέθυμνο και ΑΕΚ.

Μια ακόμα νίκη για τον πρωταθλητή και νταμπλούχο Ολυμπιακό, που πέρασε και από τη Νέα Σμύρνη νικώντας 14-3 τον Πανιώνιο για την πέμπτη αγωνιστική της Α1.

Ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο ο γηπεδούχος, δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον Ολυμπιακό στην επανάληψη με το επί μέρους σκορ να είναι 1-9.

Συνεχίζει την αήττητη πορεία του ο νεοφώτιστος Άλιμος ΝΑΣ BETSSON που νίκησε την ΝΕ Πατρών με 14-10 στο «Αντώνης Πεπανός».

Καλύτερη η φιλοξενούμενη ομάδα σε όλη τη διάρκεια, προηγήθηκε 5-1 στο σκορ. Μείωσε σε 5-3 η γηπεδούχος (όλα αυτά στο πρώτο οκτάλεπτο), αλλά ο Άλιμος ΝΑΣ BETSSON έκλεισε το ημίχρονο με 9-5. Στο δεύτερο μέρος, κράτησε σταθερά διαφορά τριών-τεσσάρων τερμάτων και έφτασε στην πέμπτη νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές στηνΑ1.

Με δυο καταπληκτικά οκτάλεπτα (το δεύτερο και το τέταρτο), ο ΑΝΟ Γλυφάδας i-repair νίκησε τον ΝΟ Λάρισας στην έδρα του με 17-6. Οι φιλοξενούμενοι από 2-2 προηγήθηκαν στο ημίχρονο 7-2, και αργότερα 8-2, ενώ στο τέλος με σερί 5-0, διεύρυναν το 12-6, σε 17-6.