Ο Άρης υποδέχεται την ΑΕΚ (3/4, 19.00) και οι «κίτρινες» θέλουν μια «καθαρή» νίκη για να διεκδικήσουν την πρόκριση, στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, στο χρυσό σετ.

Τη μεγάλη προσπάθεια για να περάσει στη β’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας θα κάνει σήμερα Σάββατο (3/4, 19:00) η ομάδα Βόλεϊ Γυναικών του Άρη η οποία φιλοξενεί στο κλειστό της Μίκρας την ΑΕΚ. Η ομάδα του Τάσου Δράμπα ηττήθηκε στον πρώτο αγώνα με 3-1 σετ. Κάτι που σημαίνει ότι θέλει τη νίκη με 3-0 ή 3-1, ώστε να κριθεί η πρόκριση στο «χρυσό» σετ που θα ακολουθήσει. Σε περίπτωση ήττας ή και νίκης με 3-2 σετ, οι «κίτρινες» θα μείνουν εκτός της επόμενης φάσης.

Ε.Α.Κ. Μίκρας, 19.00: Άρης – ΑΕΚ

(Διαιτητές: Ισκάς, Μαυρίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Παπαδοπούλου, Κουκουμάκας Γραμματεία: Σιδηρά)