Με σκορ 93-53 ο Ολυμπιακός διέλυσε την Τσεγκλέντ στο ΣΕΦ, για την 3η αγωνιστική του Eurocup Γυναικών.

Μία νίκη που τον φέρνει ακόμη πιο κοντά στην επόμενη φάση του Eurocup σημείωσε ο Ολυμπιακός, αφού κατάφερε να φτιάξει και πολύ μεγάλη διαφορά απέναντι στην Τσεγκλέντ. Με αυτό το αποτέλεσμα, οι «ερυθρόλευκες» ανέβηκαν στο 1-2 και η αντίπαλός τους υποχώρησε στο 1-2.

Mε 13 πόντους και 7 ριμπάουντ τέλειωσε το ματς η Τζάκι Γέμελος, ενώ 12 πόντους και 7 ριμπάουντ είχε η Μπασάρα Γκρέιβς. Διψήφιες και οι Σταμολάμπρου (12π.), Τόμας (10π.) και Σταμάτη (10π.).

Όσον αφορά στην εξέλιξη της αναμέτρησης, ο… ανταγωνισμός κράτησε μόνο για ένα δεκάλεπτο (18-21), αφού οι παίκτριες του Γιώργου Παντελάκη πήραν τον έλεγχο στην δεύτερη περίοδο και δεν άφησαν ποτέ το ματς να γλιστρήσει από τα χέρια τους.

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 41-35, 73-45, 93-53