Το Περιστέρι ξεκίνησε την παρουσία του στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων με εμφατική νίκη επί του Ηρακλείου με 95-46.

Το Ηράκλειο προηγήθηκε στο σκορ στα πρώτα λεπτά του αγώνα (3-6, 1΄40΄΄), όμως το Περιστέρι όταν βρήκε ρυθμό ήταν ασταμάτητο και με ένα σερί 13-0 πέρασε μπροστά με 16-6 (4΄31΄΄). Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για τους Κρητικούς, καθώς το σερί 23-0 από το Περιστέρι άνοιξε τη ψαλίδα του σκορ με 49-17 (15΄14΄΄). Η μέγιστη διαφορά έφθασε στο +53 (95-42, 37΄07΄΄).

Δεκάλεπτα: 26-17, 63-26, 81-38, 95-46

Διαιτητές: Χριστινάκης, Γεράνιος, Τηγάνης

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Φύτρος 10, Μπιλαλής 5(1), Μπέμπελος, Ντιπτσής 3, Μανιάς, Μαραγκουδάκης 1, Βλαχογιάννης 17(4), Μπουντούρης 18, Καμπερίδης 6, Φίλιππας 12, Ζούγρης 10, Σταυρακόπουλος 13(3).

Ηράκλειο (Πετράκης): Κανατάκης 2, Γενιτσαρίδης 7, Σαραντουλάκης, Μουτάφης 2, Κουγιουμτζής 4, Μηλαθιανάκης 6, Λαμπράκης 6, Τσαγκαράκης, Βογιατζάκης, Κατσουρρί 14, Αλατσάκης, Μαρκάκης 3(1).