Απίθανο το ματς ανάμεσα στο Αννόβερο και την Λεβερκούζεν με τα γκολ να πέφτουν… βροχή, όπου τελικά νικητής δεν αναδείχτηκε με το σκορ να δείχνει 4-4 για το τέλος.

Το ματς ήταν σκέτη… απόλαυση. Αρχικά οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 11′ με τέρμα του Μπραντ αλλά ένα λεπτό αργότερα, ο Μπεμπού ισοφάρισε για το 1-1 μετά από ασίστ του Κορμπ. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν είχαν για τη συνέχεια μια σημαντική ευκαιρία όταν τους δόθηκε πέναλτι. Έτσι στο 21′ ο Φουλκρουγκ δεν… έχασε από την άσπρη βούλα και διαμόρφωσε το 2-1. Το οποίο επίσης δεν άργησε να δεχτεί ισοφάριση. Στο 25′ ο Μεχμεντί ολοκλήρωσε ωραία την μπαλιά του Μπαλαραμπι για το 2-2. Αλλά ούτε αυτό το σκορ παρέμεινε. Στο 45′ ο Κλάους έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του με το 3-2 για το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη όμως ο Λεόν Μπέιλι που μπήκε αλλαγή στη θέση του Μπεντερ, έκανε… πράγματα και θαύματα. Μέσα σε 20 λεπτά “γύρισε” το σκορ και έβαλε πολύ δύσκολα στους αντιπάλους του. Στο 47′ έγραψε το 3-3 και στο 67′ πέτυχε άλλο ένα τέρμα για το 3-4. Ο χρόνος περνούσε και το Αννόβερο είχε χάσει κάπως το ρυθμό του. Εκεί όμως ήρθε ο Κορμπ για να φέρει τα πράγματα ξανά σε… ισορροπία, όταν στο 83′ με πολύ τέρμα πέτυχε το 4-4.