Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους στα προκριματικά του Euro 2020 τόσο η Αγγλία, όσο και η Βουλγαρία, επικρατώντας του Κοσόβου και της Τσεχίας αντίστοιχα.

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία η Αγγλία επικράτησε εύκολα με 4-0 εκτός έδρας στο Κόσοβο. Η ομάδα του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ, άνοιξε το σκορ με τον Χάρι Γουίνκς στο 32ο λεπτό να πλασάρει σωστά μετά από ασίστ του Τσάμπερλεϊν, για το 1-0 του ημιχρόνου.

Μέσα σε 20′ στο δεύτερο μέρος η Αγγλία πέτυχε ακόμα τρια τέρματα. Ο Κέιν στο 79′ με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 ενώ, στο 83ο λεπτό ο Ράσφορντ και στο 91′ ο Μέισον Μάουντ διαμόρφωσαν το τελικό 4-0.

Στο άλλο παιχνίδι του πρώτου ομίλου η δεύτερη Τσεχία αντιμετώπισε εκτός έδρας την Βουλγαρία. Με τέρμα του Μποζίκοφ στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από φάουλ του Ντεσπότοφ οι γηπεδούχοι πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στον όμιλο.