Με μια ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, η Λιλ πήρε σπουδαία νίκη κόντρα στην μαχητική Μπρεστ του Λαλά (2-1) και συνεχίζει να προσπαθεί για την πάντα δύσκολη έξοδο στο Europa League.

Μπορεί στην αρχή τα πράγματα να μην της πήγαν τόσο καλά, όμως στο δεύτερο ημίχρονο η Λιλ έκανε την αντεπίθεσή της και της… βγήκε! Με δύο γκολ στο 60′ και το 80′, πήρε τεράστια νίκη (2-1) εντός έδρας απέναντι στην Μπρεστ!

Μετά και από αυτό το αποτέλεσμα για την 25η αγωνιστική της Ligue, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην 5η θέση με 44 βαθμούς και συνεχίζουν να παλεύουν για Europa League, ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στη 16η θέση με 20 βαθμούς.

O Ντζαλό ήταν αυτός που μόλις στο 8′ με ένα αυτογκόλ έβαλε σε δύσκολη θέση την ομάδα του, δίνοντας προβάδισμα στον Λαλά και τους συμπαίκτες του. Τα τέρματα όμως των Ντιακιτέ στο 60′ και Αλεξάντρο στο 80′, υπέγραψαν την ολική ανατροπή.