Το Μονακό είχε γνωρίσει την ήττα από την με 5-2 τελικό σκορ αλλά τώρα κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες, αφού κέρδισε με 3-2 τελικό σκορ την Τρουά. Νίκες επίσης σημείωσαν Τουλούζ και Γκινγκάμπ ενώ η Ανζέ με την Μονπελιέ και η Μετζ με τη Καέν σημείωσαν ισοπαλίες.

Μονακό – Τρουά: 3-2

Το πρώτο ημίχρονο ήταν εκπληκτικό αλλά το δεύτερο ακόμα καλύτερο. Η Μονακό έκανε μια εκπληκτική εμφάνιση κόντρα στην Τρουά παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ. Αρχικά το σκορ έδειξε 0-1 όταν στο 25′ ο Σουκ πέτυχε πολύ ωραίο τέρμα. Αργότερα ο ίδιος άνοιξε κι άλλο τη διαφορά με το 0-2 στο 50′. Όμως από εκεί και πέρα τα πράγματα ήρθαν τα πάνω… κάτω. Στο 70′ σημειώθηκε αυτογκόλ από τον Ντεπλαν που χάρισε το 1-2 στην Μονακό. Δεν χρειάστηκε όμως άλλη… βοήθεια αφού πήρε τα “ηνία” της αναμέτρησης με τον Καρίλλο να πετυχαίνει δύο γκολ στο 85′ και στο 88′ κάνοντας εντυπωσιακό φινάλε.

Ανζέ – Μοντπελιέ: 1-1

Ο αγώνας ολοκληρώθηκε σε σχετικά χαμηλούς ρυθμούς, ειδικά στο πρώτο μέρος. Η Μοντπελιέ είχε τη μεγαλύτερη κατοχή της μπάλας και περισσότερες φάσεις όμως για το πρώτο μέρος δε σημειώθηκε κανένα γκολ. Στην επανάληψη ο Μπενζα άνοιξε το σκορ για το 0-1 αλλά ο Εκαμπι έκανε το 1-1 πολύ γρήγορα με ωραίο τελείωμα στο 56′ για να παραμείνει η ισοπαλία μέχρι τέλους.

Γκινγκάμπ – Ντιζόν: 4-0

Απόλυτη κυρίαρχος στο παιχνίδι η Γκινγκάμπ που δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Ντιζόν η οποία από το 12′ δέχτηκε πλήγμα αφού ο Χανταντι αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα. Έτσι στο 37′ και στο 40′ οι Μπράιντ και Σαλιμπουρ σκόραραν για το 2-0 του πρώτου μέρους. Η συνέχεια με τη φόρα που είχε πάρει η Γκινγκάμπ ήταν αποθεωτική για τους γηπεδούχους. Στο 59′ ο Κοκό με ασίστ που μοίρασε ωραία ο Μπράιντ έκανε το 3-0 ενώ στο 66′ ο Κερμπράτ “υπέγραψε” τη νίκη με το 4-0.

Μετζ – Ρεν: 1-1

Μετζ και Ρεν μοίρασαν εντυπώσεις, γκολ και βαθμούς αφού για το πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν καλύτεροι και άνοιξαν το σκορ στο 41′ με τέρμα που πέτυχε ο Μολετ για το 1-0 της αρχής. Ωστόσο στην πορεία, η Ρεν ανέβασε… στροφές και στο 86′ “έκλεψε” τη νίκη των αντιπάλων ισοφαρίζοντας με τον Μουμπελέ για το τελικό 1-1.

Τουλούζ – Καέν: 2-0

Η αναμέτρηση δεν είχε και τον καλύτερο ρυθμό που θα μπορούσε, ωστόσο τα γκολ που σημειώθηκαν άφησαν το στίγμα τους… Στο 61′ ο Ντα Σίλβα από λάθος σημείωσε αυτογκόλ για το 1-0 υπέρ της Τουλούζ. Στη συνέχεια δόθηκε πέναλτι στους γηπεδούχους , το οποίο και εκτέλεσε ο Γκραντέλ στο 74′ για το τελικό 2-0.