Η Μπάγερν Μονάχου δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στην Χέρτα, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα εντός έδρας με την ομάδα από το Βερολίνο, σε μία αναμέτρηση για την 24η αγωνιστική της Bundesiga.

Η ομάδα του Γιουπ Χάινκες ξεκίνησε πιο καλά το παιχνίδι από την Χέρτα, έχοντας από την αρχή τον έλεγχο και θέλοντας να πετύχει νωρίς κάποιο γκολ. Ωστόσο, η άμυνα τον φιλοξενούμενων δεν άφησε τους Βαυαρούς να βρουν κάποιο τέρμα, κι έτσι το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπάγερν προσπάθησε ξανά να γίνει απειλητική, όμως δεν τελείωσε σωστά τις φάσεις που δημιούργησε και δεν μπόρεσε να πάρει το προβάδισμα. Έτσι το 0-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος και η Μπάγερν έχασε βαθμούς ξανά στο φετινό πρωτάθλημα.

Ανόβερο-Γκλάντμπαχ: 0-1

Το Ανόβερο ηττήθηκε με 0-1 από τη Γκλάντμπαχ εντός έδρας, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα οι σημερινοί τους αντίπαλοι να τους προσπεράσουν στην βαθμολογία. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, που έδωσε βέβαια τη νίκη στους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Κράμερ στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στουτγκάρδη-Άιντραχτ Φρανκφούρτης: 1-0

Η Στουτγκάρδη έδειξε πως ήθελε το παιχνίδι περισσότερο από την Άιντραχτ και πήρε τελικά τη νίκη, κάνοντας σπουδαίο βήμα παραμονής στην Bundesliga. Το γκολ της νίκης της Στουτγκάρδης πέτυχε στο 13′ ο Τόμι, με την Άιντραχτ να χάνει τρεις πολύτιμους βαθμούς για την μάχη της να μείνει στην τετράδα.

Χόφενχαϊμ-Φράιμπουργκ: 1-1

Σε ένα παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερο βαθμολογικό ενδιαφέρον, Χόφενχαϊμ και Φράιμπουργκ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 και μοιράστηκαν τους βαθμούς. Το σκορ άνοιξε ο Κράμαριτς στο 57′ για τους γηπεδούχους, με την Φράιμπουργκ να ισοφαρίζει στο 66ο λεπτό του αγώνα με τον Πέτερσεν.